Pożary:
Dnia 1.07.2025 r. w miejscowości Wielgolas, ul. Szkolna, gmina Latowicz doszło do pożaru drewnianej sauny. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i dwa zastępy OSP.
Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:
Dnia 1.07.2025 r. w miejscowości Mienia, ul. Księżnej Anny Mazowieckiej, gmina Cegłów doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zagrał do szpitala. W działaniach brał udział zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.
Dnia 1.07.2025 r. w miejscowości Długa Szlachecka, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zagrał do szpitala.
W działaniach brał udział zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.
Na terenie powiatu mińskiego odnotowano 4 kolizje drogowe.
Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:
Dnia 1.07.2025 r. w Sulejówku, Aleja Piłsudskiego zastęp OSP usunął nadłamane konary drzew zagrażające powaleniem na drogę.
Zdarzenia z udziałem zwierząt:
Dnia 30.06.2025 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o padłym bocianie w Kałuszynie, na autostradzie A2. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.