Pożary:
Dnia 26.04.2025 r. w miejscowości Borek Czerniński, gm. Stanisławów doszło do pożaru śmieci w lesie. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastęp OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.
Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:
Na terenie powiatu mińskiego odnotowano 18 kolizji drogowych.
Utrudnienia w komunikacji PKP, uszkodzenia infrastruktury kolejowej:
Dnia 26.04.2025 r. w Sulejówku, ul. Dworcowa zastęp PSP i zastęp OSP brały udział w pomocy pracownikom PKP w ewakuacji pasażerów z pociągu do pociągu zastępczego.
Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:
Dnia 26.04.2025 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Przemysłowa zastęp OSP usunął z jezdni palmę substancji ropopochodnej.
Dnia 26.04.2025 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej infrastrukturze drogowej w Mińsku Mazowieckim, ul. 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Warszawa. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.
Dnia 27.04.2025 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej nawierzchni ul. Strażackiej w miejscowości Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.
Dnia 27.04.2025 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o uszkodzonym znaku drogowym w miejscowości Janów, ul. Warszawska, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi. Miejsce zdarzenia
Zdarzenia z udziałem zwierząt:
Dnia 26.04.2025 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o rannym lisie w miejscowości Chrośla, ul. Jaśminowa, gmina Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.
Dnia 26.04.2025 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o bezpańskim psie w miejscowości Karolina, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.
Dnia 27.04.2025 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o rannym kocie w Mińsku Mazowieckim, ul. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.
Inne:
Dnia 27.04.2025 r. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej studzience telekomunikacyjnej w Mińsku Mazowieckim,
ul. Mleczarska. Zgłoszenie zostało przekazane do operatora telefonicznego.
W dniach 27-28.04.2025 r. zastępy OSP z terenu gminy Stanisławów oraz patrol Policji zabezpieczały niewybuch z czasów II Wojny Światowej w miejscowości Ołdakowizna, gmina Stanisławów. W dniu 28.04.2025 r. niewybuch zostanie zabrany przez patrol rozminowania.