Pożary:
Dnia 15.04.2022 r. w miejscowości Latowicz, ul. Grundowa doszło do pożaru sadzy
w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.
Dnia 16.04.2022 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Chełmońskiego doszło do pożaru pojedynczego drzewa. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.
Dnia 17.04.2022 r. w miejscowości Latowicz, ul. Świętego Ducha doszło do pożaru śmietnika na cmentarzu parafialnym. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.
Dnia 18.04.2022 r. w miejscowości Huta Mińska, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru trawy. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.
Dnia 18.04.2022 r. w miejscowości Grodzisk, gmina Mrozy doszło do pożaru trawy na nieużytkach rolnych. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy OSP.
Dnia 19.04.2022 r. w Kałuszynie, ul. Zawoda doszło do pożaru trawy na nieużytkach rolnych. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.
Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:
Dnia 18.04.2022 r. w miejscowości Siennica, ul. Kołbielska doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motocykla. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowany został motocyklista, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.
Dnia 18.04.2022 r. w miejscowości Kiczki Pierwsze, gmina Cegłów kierujący pojazdem typu quad zjechał z drogi do rowu. Poszkodowanego kierowcę do szpitala zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.
Na terenie powiatu mińskiego odnotowano 10 kolizji drogowych.
Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:
Dnia 15.04.2022 r. w miejscowości Stare Groszki, gmina Kałuszyn zastęp OSP usunął drzewo niebezpiecznie pochylone nad drogą krajową nr 2.
Dnia 16.04.2022 r. w Sulejówku, ul. Bema zastęp OSP usunął drzewo powalone na dach budynku mieszkalnego. W działaniach udział brało również Pogotowie Energetyczne.
Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:
Dnia 18.04.2022 r. w Kałuszynie, ul. Barlickiego zastęp OSP usunął plamę substancji ropopochodnej
z drogi.
Inne:
Dnia 16.04.2022 r. w miejscowości Mińsk Mazowiecki, ul. Wesoła doszło do zadymienia garażu podziemnego w bloku. W działaniach udział brał zastęp PSP.
![]()