INFORMACJA DOBOWA | Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

INFORMACJA DOBOWA

Pożary:

Dnia 21.06.2018 r. w miejscowości Sokolnik, gmina Mrozy doszło do pożaru 4 ha poszycia oraz nieużytków. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP. PCZK o zdarzeniu poinformowało samorząd.

Dnia 21.06.2018 r. w miejscowości Choszczówka Stojecka, gmina Dębe Wielkie doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 21.06.2018 r. w miejscowości Wielgolas, ul. Wspólna, gmina Latowicz doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 21.06.2018 r. w miejscowości Michałów, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 21.06.2018 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Ludowa doszło do potrącenia 15- letniego rowerzysty przez samochód osobowy. Poszkodowany rowerzysta został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano siedem kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Od godziny 18:00 dnia 21.06.2018 r. do godziny 24:00 dnia 21.06.2018 r. obowiązywało ostrzeżenie meteorologiczne Burze z gradem/2. Ostrzeżenie zostało wysłane do adresatów i umieszczone na stronie internetowej PCZK.

W związku z przejściem frontu burzowego straż pożarna odnotowała 32 zdarzenia związane z usuwaniem powalonych drzew i konarów drzew ze szlaków komunikacyjnych na terenie powiatu mińskiego. Nie odnotowano osób poszkodowanych w zdarzeniach. Istotne zdarzenia z terenu powiatu:

– w miejscowości Rządza, gmina Stanisławów zerwanie eternitu na części dachu budynku gospodarczego, dach został zabezpieczony plandeką przez zastęp OSP;

– Sulejówek, ul. Bogusławskiego – powalone drzewo na budynek gospodarczy, uszkodzona część dachu budynku, usunięcie powalonego drzewa przez zastęp OSP.

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

W dniu 21.06.2018 r. w związku z przejściem frontu burzowego Pogotowie Energetyczne odnotowało 100 reklamacji związanych z brakiem prądu oraz 30 awarii związanych z zerwaniem linii energetycznych. Awarie są sukcesywnie usuwane przez Pogotowie Energetyczne.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

Inne:

Dnia 20.06.2018 r. w miejscowości Sulejówek, ul. Plac Czarneckiego zastęp OSP usunął nadłamany konar drzewa wiszący nad parkingiem.

Pożary:

Dnia 19.06.2018 r. w miejscowości Kluki, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru budynek uległ całkowitemu spaleniu. W działaniach gaśniczych udział brały dwa zastępy PSP, trzy zastępy OSP, Policja oraz Pogotowie Energetyczne. PCZK o zdarzeniu poinformowało samorząd.

Dnia 19.06.2018 r. w miejscowości Nowy Konik, ul. Kanadyjska, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 0,8 ha poszycia. Pożar został ugaszony przez 5 zastępów OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 19.06.2018 r. w miejscowości Józefin, gmina Halinów doszło do wypadku drogowego dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się samochodów ranny został kierowca oraz pasażer. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala przez ZRM. Na miejscu zdarzenia była także Policja.

Na terenie powiatu odnotowano osiem kolizji drogowych.

Inne:

Dnia 20.06.2018 r. w miejscowości Cielechowizna, gmina Mińsk Mazowiecki zastęp PSP usunął z drogi powalony słup telekomunikacyjny. PCZK o uszkodzonym słupie powiadomiło firmę Orange.

Pożary:

Dnia 18.06.2018 r. w miejscowości Chobot, gm. Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz 2 zastępy OSP.

Dnia 18.06.2018 r. w miejscowości Piaseczno, gm. Cegłów doszło do pożaru stery gałęzi w lesie. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 18.06.2018 r. w miejscowości Transbór, gm. Latowicz doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 19.06.2018 r. w miejscowości Strachomin, gm. Latowicz doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały budynek wraz z wyposażeniem. W działaniach gaśniczych udział brał zastęp PSP oraz sześć zastępów OSP. Na miejscu zdarzenia było także Pogotowie Energetyczne, Policja oraz przedstawiciele samorządu. Nie było osób poszkodowanych.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano dwie kolizje drogowe.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 18.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskich psach w miejscowości Stojadła ul. Kołbielska, gm. Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Inne:

Dnia 18.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej studzience telefonicznej w Mińsku Mazowieckim, ulica Tartaczna. Zgłoszenie zostało przekazane do operatora telefonicznego.

Dnia 18.06.2018 r. w miejscowości Wielgolas, ul. Nowowiejska, gm. Latowicz zastęp PSP i zastęp OSP usunęły powalone drzewo z budynku mieszkalnego.

Pożary:

Dnia 15.06.2018 r. w miejscowości Trojanów, gmina Mrozy doszło do pożaru siana na łące. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy OSP.

Dnia 15.06.2018 r. w miejscowości Starogród, gmina Siennica doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 15.06.2018 r. w miejscowości Huta Mińska, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Dnia 16.06.2018 r. w miejscowości Sulejówek, ul. Trakt Brzeski doszło do pożaru śmieci na placu złomowiska. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Dnia 16.06.2018 r. w miejscowości Marianka, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 16.06.2018 r. w miejscowości Chrośla ul. Lawendowa, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 15.06.2018 r. w miejscowości Sulejówek, ul. Trakt Brzeski doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 16.06.2018 r. w miejscowości Józefin, ul. Stołeczna, gmina Halinów doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego, motocykla oraz rowerzystki. W wyniku zderzenia ranny został motocyklista oraz rowerzystka, których Zespoły Ratownictwa Medycznego zabrały do szpitala. Na miejscu zdarzenia był także zastęp PSP, zastęp OSP oraz cztery patrole Policji.

Na terenie powiatu odnotowano 12 kolizji drogowych.

 

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej: 

Dnia 16.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonych znakach drogowych w miejscowości Długa Kościelna ul. Polna, gmina Halinów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 16.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Marysin, gmina Kałuszyn. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – GDDKiA.

Dnia 16.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym dziku na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Ładzyń, gmina Stanisławów. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – GDDKiA.

Dnia 17.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie na drodze powiatowej w miejscowości Grzebowilk, gmina Siennica. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – ZDP.

 

Inne:

Dnia 15.06.2018 r. zastęp OSP usunął nadłamane drzewo znad posesji w miejscowości Sulejówek, ul. Żwirowa.

Dnia 16.06.2018 r. w miejscowości Mrozy, ul. Pokoju zastęp OSP oraz Pogotowie Energetyczne usunęli powalone drzewo z linii energetycznych.

Pożary:

Dnia 14.06.2018 r. w miejscowości Sulejówek, ul. Partyzantów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 14.06.2018 r. w miejscowości Stojadła, ul. Wspólna, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru budynku gospodarczego. W pożarze ranny został mężczyzna w wieku 65 lat, który zatruł się gazami pożarowymi. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do szpitala. W wyniku pożaru spaleniu uległy dwa z trzech pomieszczeń budynku wraz z wyposażeniem. Na miejscu zdarzenia był także zastęp PSP, zastęp OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 14.06.2018 r. w miejscowości Mrozy, ul. Mickiewicza doszło do wypadku drogowego z udziałem motocykla i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą ZRM zabrał do szpitala. Na miejscu zdarzenia był ponadto zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano dwie kolizje drogowe.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 14.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości Królewiec, ul. Wspólna, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

 

Inne:

Dnia 13.06.2018 r. zastęp PSP oraz zastęp OSP zabezpieczały lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w miejscowości Mroczki, gm. Kałuszyn.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

Pożary:

Dnia 11.06.2018 r. w Sulejówku, ul. Długa doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Od godziny 12:00 dnia 11.06.2018 r. do godziny 20:00 dnia 11.06.2018 r. obowiązywało ostrzeżenie meteorologiczne nr 1 – burze z gradem/1.  Ostrzeżenie zostało wysłane do adresatów i umieszczone na stronie internetowej PCZK.

Dnia 12.06.2018 r. zastęp OSP usunął powalone drzewo z drogi powiatowej w miejscowości Strachomin, gmina Latowicz.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 11.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Kościelnej w Mińsku Mazowieckim. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 11.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie oleju na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Tartacznej w Mińsku Mazowieckim. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia  11.06.2018 r.  PCZK  otrzymało  zgłoszenie  o rannym gołębiu w Mińsku Mazowieckim, ul. 1 PLM „Warszawa”. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia  11.06.2018 r.  PCZK  otrzymało  zgłoszenie  o  padłym   lisie   na   drodze  powiatowej w miejscowości Stara Niedziałka, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządy drogi.

Dnia 11.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o sarnie na posesji w miejscowości Grzebowilk ul. Słoneczna, gm. Siennica. Zgłoszenie przekazano do samorządu.

Pożary:

Dnia 08.06.2018 r. w miejscowości Cielechowizna, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru drewnianej komórki gospodarczej. W wyniku pożaru spaleniu uległa część komórki i składowane drewno opałowe. Nie było osób poszkodowanych. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Dnia 09.06.2018 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Sędomierska doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku pożaru spaleniu uległ przód pojazdu. Nie było osób poszkodowanych. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 09.06.2018 r. w miejscowości Budy Barcząckie, ul. Długa, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, doznała poparzenia dłoni. Spaleniu uległ składowany opał oraz piec. W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brał zastęp PSP, zastęp OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Dnia 09.06.2018 r. w miejscowości Wólka Kokosia, gmina Dobre doszło do trzech pożarów poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy OSP.

Dnia 10.06.2018 r. w miejscowości Wólka Kobylańska, gmina Dobre doszło do pożaru siana na przyczepie ciągnika rolniczego. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy OSP.

Dnia 10.06.2018 r. w miejscowości Mienia, gmina Cegłów doszło do pożaru sterty odpadów pozrębowych składowanych w lesie. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i cztery zastępy OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 10.06.2018 r. w miejscowości Długa Szlachecka, gmina Halinów doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które Zespoły Ratownictwa Medycznego zabrały do szpitala. Na miejscu zdarzenia był ponadto zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano trzynaście kolizji drogowych.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 08.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Mrozy, ul. Grzybowa. O konieczności utylizacji padłej sarny powiadomiono samorząd.

Dnia 10.06.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Mały Stanisławów, gmina Stanisławów. O konieczności utylizacji padliny powiadomiono samorząd.

Inne:

Dnia 10.06.2018 r. w miejscowości Stanisławów, ul. Młynarska zastęp PSP i zastęp OSP zabezpieczały lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowe.

Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Archiwum