INFORMACJA DOBOWA | Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

INFORMACJA DOBOWA

Pożary:

Dnia 20.10.2017 r. w miejscowości Redzyńskie, gmina Latowicz doszło do pożaru sterty liści przy drodze. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 23.10.2017 r. w miejscowości Kruki, gmina Mrozy doszło do pożaru drewnianego budynku gospodarczego oraz garażu blaszanego. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległy dwa budynki wraz z wyposażeniem. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastęp OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 21.10.2017 r. przy stacji PKP Anielina doszło do potrącenia 17 letniego chłopca przez pociąg towarowy. Poszkodowany został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP oraz Policja.

Dnia 22.10.2017 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala w Otwocku. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 20 kolizji drogowych.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 20.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie płynów eksploatacyjnych na drodze krajowej nr 92 w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 21.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Podciernie, gmina Cegłów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu i zarządcy drogi.

Inne:

Dnia 21.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonym przyłączu wodociągowym w miejscowości Gójszcz, gmina Mrozy. Zgłoszenie awarii zostało przekazane do samorządu.

Dnia 22.10.2017 r. zastęp OSP usunął powalone drzewo z drogi krajowej nr 50 w miejscowości Stanisławów.

Pożary:

Dnia 20.10.2017 r. w miejscowości Cegłów, ul. Poprzeczna doszło do pożaru w budynku zakładu produkcyjnego. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległa instalacja elektryczna oraz część zgromadzonych w budynku półproduktów. W działaniach gaśniczych udział brał zastęp PSP oraz zastęp OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 19.10.2017 r. w miejscowości Stara Niedziałka, ul. Mazowiecka, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do  szpitala. Ponadto w działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 10 kolizji drogowych.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano 3 kolizje drogowe.

Inne:

Dnia 18.10.2017 r. w miejscowości Brzóze, ul. Wspólna, gmina Mińsk Mazowiecki mężczyzna został przygnieciony ściętym konarem drzewa. Poszkodowany został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. Miejsce zdarzenia oraz lądowisko dla śmigłowca zabezpieczał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Pożary:

Dnia 17.10.2017 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Chochołowska doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku pożaru spaleniu uległ osprzęt silnika. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP i zastęp OSP.

Dnia 17.10.2017 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Boczna doszło do pożaru śmieci w śmietniku betonowym. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 17.10.2017 r. w miejscowości Maliszew, gmina Mińsk Mazowiecki, na drodze krajowej nr 50, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, które Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brał zastęp PSP, dwa zastępy PSP, Policja. PCZK monitorowało zdarzenie oraz informowało o jego przebiegu Naczelnika WZKiSO

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 17.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie oleju silnikowego w miejscowości Choszczówka Stojecka, gmina Dębe Wielkie na Drodze Krajowej nr 92. Zgłoszenie przekazano zarządcy drogi – GDDKiA.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 16.10.2017 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Stanisławowska doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia hospitalizacji wymagały dwie osoby dorosłe i niemowlę (około 1 roku). W działaniach ratowniczych udział brały dwa zastępy PSP, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.

Dnia 17.10.2017 r w miejscowości Stanisławów na Drodze Wojewódzkiej 637 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. U jednego z poszkodowanych lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon. Drugi poszkodowany został zabrany do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brał jeden zastęp PSP, jeden zastęp OSP, Policja oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych ruch na Drodze Wojewódzkiej 637 był zablokowany w obu kierunkach, Policja wyznaczyła objazd.

Na terenie powiatu odnotowano 9 kolizji drogowych.

 

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej: 

Dnia 16.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o dziurze w jezdni na drodze powiatowej w miejscowości Cegłów. Zgłoszenie przekazano do zarządcy drogi.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 16.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Targówka, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 16.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Stara Niedziałka, gmina Mińsk Mazowiecki. O konieczności utylizacji padłej sarny powiadomiono zarządcę drogi.

Pożary:

Dnia 15.10.2017 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Dąbrówki doszło do pożaru w budynku galerii handlowej „Dąbrówka”. W wyniku pożaru spaleniu uległo część towaru znajdującego się w magazynie, wyposażenie pomieszczeń socjalnych i biura sklepu „Topaz”, kontener na śmieci oraz cześć elewacji. W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy PSP, zastęp WSP oraz 3 zastępy OSP. Na miejscu zdarzeniu było ponadto Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe oraz Policja. PCZK o zdarzeniu poinformowało Naczelnika WZKiSO.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 14.10.2017 r. w miejscowości Sulejówek, ul. Armii Krajowej doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Poszkodowanego Zespół Ratownictwa zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 19 kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 13.10.2017 r. zastęp OSP usunął niebezpiecznie pochylone drzewo nad drogą w miejscowości Wojciechówka, gmina Siennica.

Dnia 13.10.2017 r. zastęp OSP wypompował wodę z zalanego budynku mieszkalnego w miejscowości Mrozy, ul. 3 Maja.

Dnia 13.10.2017 r. zastęp OSP wypompował wodę z zalanego budynku mieszkalnego w Sulejówku, ul. Okuniewska.

Dnia 15.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o nadłamanym konarze drzewa nad ścieżką w parku miejskim w Mińsku Mazowieckim. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Inne:

Dnia 13.10.2017 r. w lasach w pobliżu miejscowości Ołdakowizna, gmina Stanisławów prowadzone były poszukiwania zaginionej 65 letniej kobiety. Kobieta została odnaleziona. W poszukiwaniach udział brało 17 policjantów, 28 strażaków (PSP – 4,OSP – 24). PCZK o zdarzeniu poinformowało Naczelnika WZKiSO oraz Urząd Gminy Stanisławów.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano 2 kolizje drogowe.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 12.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Ładzyń, gmina Stanisławów. Zgłoszenie zostało przekazane do koła łowieckiego.

Inne:

Dnia 12.10.2017 r. prowadzone były poszukiwania zaginionego mężczyzny na obszarze gminy Dobre. W poszukiwaniach udział brał 18 policjantów, 23 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, 41 strażaków (4 z PSP i 37 z OSP). Mężczyzna został odnaleziony martwy na pograniczu powiatu mińskiego i węgrowskiego.  PCZK o zdarzeniu poinformowało Urząd Gminy Dobre oraz Naczelnika WZKiSO.

Dnia 12.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w miejscowości Barcząca, gmina Mińsk Mazowiecki. O zgłoszeniu został powiadomiony patrol rozminowywania. Planowane zabranie niewybuchu przez saperów 13.10.2017 r. Miejsce zdarzenia zabezpiecza Policja.

Dnia 12.10.2017 r. dwa zastępy OSP wypompowały wodę z zalanej piwnicy stolarni w miejscowości Nowy Konik, ul. Terespolska, gmina Halinów.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano dziesięć kolizji drogowych.

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

Dnia 11.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o braku prądu w miejscowości Dzielnik, gmina Siennica. Zgłoszenie awarii energetycznej zostało przekazane do Pogotowia Energetycznego.

Inne:

Dnia 11.10.2017 r. w Mińsku Mazowieckim ul .Warszawska w budynku wielorodzinnym na klatce schodowej był wyczuwalny gaz. Przyczyną zdarzenia było pozostawienie w jednym z mieszkań odkręconej kuchenki gazowej. Na miejscu zdarzenia był zastęp PSP, Policja oraz Pogotowie Gazowe.

Dnia 11.10.2017 r. w miejscowości Kałuszyn, ul. 9 Maja doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Podtruciu uległa jedna osoba, która nie wymagała hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia był zastęp PSP, OSP oraz ZRM.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano 11 kolizji drogowych.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 10.10.2017 r. w miejscowości Lubomin, gmina Stanisławów zastęp OSP usunął powalone drzewo z drogi.

Dnia 10.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o niebezpiecznie zwisającym konarze drzewa nad poboczem drogi wojewódzkiej 637 w miejscowości Walentów, gmina Dobre. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 10.10.2017 r. w miejscowości Sinołęka, gmina Kałuszyn zastęp OSP usunął powalone drzewo z drogi.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 9.10.2017 r. w miejscowości Latowicz, ul. Mińska doszło do potrącenia 15 letniego chłopca przez samochód osobowy. Poszkodowany został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Siedlcach. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 6 kolizji drogowych.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 9.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Grabina, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie przekazano do samorządu.

Dnia 9.10.2017 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Budy Wielgoleskie, gmina Latowicz. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Październik 2017
P W Ś C P S N
« wrz    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archiwum