Dnia 29.06.2020 r. w miejscowości Tyborów, gmina Cegłów doszło do pożaru kotłowni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległ bojler. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Dnia 29.06.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska w zakładzie produkcyjno-handlowym doszło do pożaru skrzynki elektrycznej. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP.

Dnia 29.06.2020 r. w miejscowości Mlęcin, gmina Dobre doszło do pożaru śmieci w lesie. Pożar został ugaszony prze zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

W dniach 29.06 – 30.06.2020 r. wskutek przejścia frontu burzowego straż pożarna (zastępy PSP i OSP) trzy razy interweniowała w zdarzeniach związanych z wypompowaniem wody z zalanych posesji i budynków mieszkalnych oraz czternaście razy interweniowała w zdarzeniach związanych z usuwaniem powalonych drzew i konarów drzew ze szlaków komunikacyjnych.

Dnia 29.06.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z ulicą Chróścielewskiego w Mińsku Mazowieckim, Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 29.06.2020 r. w Sulejówku, ul. Aleja Piłsudskiego zastęp OSP usunął rozlany na jezdni beton.

Dnia 29.06.2020 r. w Siennicy na drodze w kierunku Kołbieli zastęp OSP usunął plamę substancji ropopochodnej.