Pożary:

Dnia 16.05.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Spółdzielcza doszło do pożaru samochodu osobowego. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brał udział zastęp PSP.

Dnia 17.05.2020 r. w miejscowości Jeruzal, gmina Mrozy doszło do pożaru sterty gałęzi. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano 9 kolizji drogowych.

 

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej: 

Dnia 15.05.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o pszenicy rozsypanej na drodze wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Poręby Nowe, gmina Dobre. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi. Miejsce zdarzenia zabezpieczał patrol Policji.

Dnia 15.05.2020r. PCZK otrzymało zgłoszenie o wyrwie na poboczu drogi powiatowej w miejscowości Sinołęka (gmina Kałuszyn). Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 16.05.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie, że w lesie  pomiędzy miejscowościami Ruda i Celestynów (gmina Dębe Wielkie) znajduje się bezpański pies. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

 

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

Dnia 16.05.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie, że w miejscowości Kuflew, gmina Mrozy, przy stacji paliw, doszło do uszkodzenia skrzynki elektrycznej, z której wystają kable elektryczne. Zgłoszenie zostało przekazane do Pogotowia Energetycznego.