Dnia 20.03.2020 r. w miejscowości Rudka, gmina Mrozy doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 20.03.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Wiejska doszło do pożaru budynku gospodarczego w wyniku którego zginął mężczyzna. Martwy mężczyzna został odnaleziony w spalonym budynku. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Na miejscu zdarzenia była także Policja oraz Prokurator.

Dnia 22.03.2020 r. w miejscowości Sinołęka, gm. Kałuszyn doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 22.03.2020 r. w miejscowości Budy Barcząckie, ul. Miła,  gm. Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

Dnia 22.03.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskim psie w miejscowości Stojadła, ul. Mińska, gm. Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 22.03.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej pokrywie studzienki kanalizacyjnej w miejscowości Cegłów, ul. Piłsudskiego. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 22.03.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej latarni oświetlenia ulicznego w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska. Zgłoszenie zostało przekazane do konserwatora oświetlenia ulicznego.

Dnia 22.03.2020 r. zastęp PSP wyciągnął mężczyznę, który wpadł do studni na posesji w Mińsku Mazowieckim, ul. Ludowa. Poszkodowany mężczyzna dostał zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto na miejscu zdarzenia była Policja.