Dnia 15.02.2020 r. w miejscowości Rządza, gmina Stanisławów doszło pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 15.02.2020 r. w miejscowości Starogród, gmina Siennica doszło pożaru śmieci w metalowym kontenerze. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 16.02.2020 r. w Sulejówku, ul. Asfaltowa doszło pożaru trawy na posesji. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 14.02.2020 r. w miejscowości Marysin, gmina Kałuszyn, na drodze krajowej nr 2 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały 3 osoby, które Zespoły Ratownictwa Medycznego zabrały do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja. PCZK o zdarzeniu poinformowało zarządcę drogi oraz WCZK.

Dnia 14.02.2020 r. w miejscowości Gliniak, gmina Mińsk Mazowiecki na drodze wojewódzkiej nr 802 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne i zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Na miejscu zdarzenia był także zastęp PSP, dwa zastępy OSP, Policja oraz Prokurator. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze był zablokowany.

Na terenie powiatu odnotowano trzynaście kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 14.02.2020 r. w miejscowościach Mienia, ul. Spacerowa, gmina Cegłów oraz Płomieniec, gmina Mrozy zastępy OSP usunęły powalone drzewa z dróg.

Dnia 14.02.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenia o uszkodzonych znakach drogowych w Halinowie, ul. Kolejowa oraz Mińsk Mazowiecki, ul. Dąbrówki. Zgłoszenia zostały przekazane do odpowiednich zarządców dróg.

Dnia 16.02.2020 r. zastępy OSP usunęły plamy substancji ropopochodnych z drogi w Mińsku Mazowieckim, ul. Jana III Sobieskiego oraz w miejscowości Ryczołek na drodze krajowej nr 2.

Dnia 14.02.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym ptaku w siatce ochronnej na drzewie w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki. O konieczności utylizacji poinformowano właściwy samorząd.

Dnia 17.02.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym kocie w Mińsku Mazowieckim, ul. Sosnkowskiego. O konieczności utylizacji poinformowano zarządcę drogi.

Dnia 14.02.2020 r. w miejscowości Mienia, gmina Cegłów zastęp OSP wypompował wodę z podtopionej piwnicy budynku mieszkalnego.

Dnia 16.02.2020 r. w miejscowości Piotrowina, gmina Kałuszyn zastęp OSP usunął drzewo, które było w znacznym stopniu podgryzione przez bobry oraz zagrażało powaleniem na drogę krajową.