Dnia 17.01.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. 1 Maja doszło do pożaru kosza na śmieci. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 17.01.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Szpitalna w szpitalu powiatowym na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym doszło do pożaru materaca podpalonego przez pacjenta. Pożar został ugaszony przez pracowników szpitala oraz zastęp PSP.

Dnia 18.01.2020 r. w miejscowości Kąty Goździejewskie, gmina Dębe Wielkie doszło do pożaru porzuconego w lesie samochodu. Pojazd uległ całkowitemu spaleniu. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 19.01.2020 r. w miejscowości Żaków, gmina Siennica, na drodze wojewódzkiej nr 802 samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, trzy zastępy OSP oraz Policja. Podczas prowadzenia działań ratowniczych i dochodzeniowych ruch na drodze był całkowicie zablokowany, Policja wyznaczyła objazdy dla kierowców.

Dnia 19.01.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawskie Przedmieście doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach udział brała Policja, zastęp PSP i zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 9 kolizji drogowych.

Dnia 19.01.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Brzeziny, gmina Halinów. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.

Dnia 18.01.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki zastęp PSP uwolnił ptaka zaplątanego w siatkę ochronną na drzewie.