Dnia 23.11.2019 r. w miejscowości Ryczołek, gmina Kałuszyn na zjeździe z autostrady A2 doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika. W działaniach gaśniczych brał udział zastęp PSP zastęp OSP. Ponad to na miejscu zdarzania była służba drogowa oraz Policja.

Dnia 24.11.2019 r. w miejscowości Hipolitów, ul. Łąkowa, gmina Halinów doszło do pożaru sady w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 25.11.2019 r. w miejscowości Latowicz, ul. T. Kościuszki doszło do pożaru budynku produkcyjnego (22x12x4m) zajmującego się przetwórstwem tworzyw sztucznych. W wyniku pożaru całkowicie spalił się budynek wraz z wyposażeniem. W działaniach gaśniczych brało udział 17 zastępów OSP oraz trzy zastępy PSP.

Dnia 24.11.2019 r. w miejscowości Wólka Czarnińska, gmina Stanisławów na drodze krajowej nr 50 doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. W wyniku zdarzenia ranny został rowerzysta, którego ZRM zabrał do szpitala.

Na terenie powiatu odnotowano czternaście kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 22.11.2019 r. zastępy OSP trzy razy usuwały powalone drzewa z dróg w miejscowościach Wólka Mińska, ul.  Mazowiecka, gmina Mińsk Mazowiecki, Płomieniec, gmina Mrozy, Cyganka, ul. Gościnna, gmina Dębe Wielkie.

Dnia 22.11.209 r. w miejscowości Kałuszyn, ul. Warszawska zastęp OSP usunął plamę płynów silnikowych z jezdni.

Dnia 24.11.209 r. w miejscowości Halinów, ul. Okuniewska dwa zastępy OSP usunęły plamę płynów silnikowych z jezdni.

Dnia 23.11.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym dziku w miejscowości Wielgolas Brzeziński, gmina Halinów na drodze krajowej nr 2. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowej Inspekcji Weterynarii oraz zarządcy drogi – GDDKiA.

Dnia 24.11.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszeni o martwej sarnie w miejscowości Żuków, gm. Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.