Dnia 7.11.2019 r. w miejscowości Borki, gmina Mrozy doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo piętro, poddasze oraz dach budynku mieszkalnego. Nie było osób poszkodowanych. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz osiem zastępów OSP. Na miejscu zdarzenia było ponadto Pogotowie Energetyczne, Policja oraz przedstawiciele samorządu.

Na terenie powiatu odnotowano 4 kolizje drogowe.

Dnia 7.11.2019 r. w zastęp OSP usunął pozostałości po kolizji drogowej w Mińsku Mazowieckim, ul. Sosnkowskiego.

Dnia 7.11.2019 r. w miejscowości Nowy Konik, ul. Terespolska, gmina Halinów podczas prac budowlanych doszło do wypadku w budynku chłodni. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby. U jednej z osób poszkodowanych pomimo podjętej reanimacji lekarz stwierdził zgon. Na miejscu zdarzenia były trzy zastępy PSP, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policja, Prokurator oraz przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Budowlanego. PCZK o zdarzeniu poinformowało WCZK.