Dnia 2.11.2019 r. w miejscowości Siennica, ul. Czarnockiego doszło do pożaru trawy na poboczu drogi. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 2.11.2019 r. w miejscowości Jakubów, ul. Nowa doszło do pożaru stery liści na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 2.11.2019 r. w miejscowości Dobre, ul. Jana Kilińskiego doszło do pożaru w kuchni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne oraz jego wyposażenie. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP i zastęp PSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 3.11.2019 r. w miejscowości Grodzisk, gm. Mrozy doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez cztery zastępy OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 22 kolizje drogowe.

Dnia 31.10.2019 r. cztery zastępy OSP i zastęp PSP usunęły plamę płynów silnikowych z drogi pomiędzy miejscowością Dębe Wielkie a miejscowością Pustelnik, gmina Stanisławów. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 31.10.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym dziku przy drodze z miejscowości Jakubów do miejscowości Szczytnik. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Mińsku Mazowieckim oraz do właściwego samorządu.

Dnia 03.11.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym kocie w miejscowości Długa Kościelna, ul. Powstania Styczniowego, gmina Halinów. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.

Dnia 31.10.2019 r. w miejscowości Ciopan, gmina Stanisławów zastęp OSP usunął spróchniałe drzewo zagrażające powaleniem na drogę.