Dnia 27.10.2019 r. w miejscowości Ołdakowizna, gmina Stanisławów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 25.10.2019 r. w miejscowości Grabina, gmina Halinów doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Rowerzysta został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 25.10.2019 r. w miejscowości Dobre, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów jedna osoba została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 27.10.2019 r. w Sulejówku doszło do potrącenia 90 letniej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych przez samochód dostawczy. Ranna kobieta została zabrana do szpitala, w którym zmarła.

Na terenie powiatu odnotowano dziewięć kolizji drogowych.

Dnia 26.10.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o dwóch martwych dzikach w miejscowości Kolonia Janów, ul. Spacerowa. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz do samorządu.

Dnia 26.10.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskim psie w Mińsku Mazowieckim, ul. Dąbrówki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 26.10.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości Wielgolas Duchnowski, gmina Halinów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.