Pożary:

Dnia 5.10.2019 r. w miejscowości Budziska, gmina Halinów doszło do pożaru sterty gałęzi na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 5.10.2019 r. w miejscowości Brzóze, gmina Mińsk Mazowiecki na drodze krajowej nr 50 doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego.W wyniku zderzenia motocyklista zginął na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brał udział Zespół Ratownictwa Medycznego, zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja. Podczas prowadzonych działań przez służby ruch na drodze krajowej 50 był całkowicie zablokowany.

Dnia 6.10.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska doszło do śmiertelnego potracenia rowerzysty przez samochód osobowy. W działaniach ratowniczych brał udział Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 24 kolizje drogowe.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 4.10.2019 r. od godziny 16:00 do godziny 20:00 w miejscowości Ryczołek i Kałuszyn, na drodze krajowej nr 2 prowadzony był protest mieszkańców polegający na blokowaniu przejść dla pieszych. Policja wyznaczyła objazdy dla kierowców oraz zabezpieczała protest.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 6.10.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym borsuku w miejscowości Majdan, gmina Siennica. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 6.10.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki zastęp PSP uwolnił ptaka zaplątanego w siatkę ochronną na drzewie.

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

Dnia 5.10.2019 r. w Kałuszynie, ul. Chopina doszło do zerwania linii energetycznej. Awaria została usunięta przez Pogotowie Energetyczne. Miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp OSP.