Dnia 2.10.2019 r. w Kałuszynie, ul. Wojska Polskiego doszło do pożaru w drewnianej ławki w budynku mieszkalnym. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy OSP oraz zastęp PSP.

Na terenie powiatu odnotowano osiem kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 2.10.2019 r. w miejscowości Żaków, gmina Siennica zastęp OSP zabezpieczył dach stodoły, z którego w wyniku silnych wiatrów w dniu 30.09.2019 r. zostało częściowo zerwane pokrycie dachowe.

Dnia 2.10.2019 r. zastęp OSP usunął niebezpiecznie pochylone drzewo znad budynku mieszkalnego w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska.

Dnia 2.10.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o awarii sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Warszawska i Kościelna w Mińsku Mazowieckim. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 2.10.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o zerwanych liniach telekomunikacyjnych w Stanisławowie, ul. Rynek. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy infrastruktury.