Dnia 2.10.2019 r. w miejscowości Sinołęka, gmina Kałuszyn, na drodze krajowej nr 2 samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Lekarz stwierdził zgon kierowcy pojazdu. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja. PCZK o zdarzeniu poinformowało WCZK oraz GDDKiA.

Na terenie powiatu odnotowano 4 kolizje drogowe.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 1.10.2019 r. w Sulejówku, ul. Idzikowskiego usunął nadłamany konar drzewa niebezpiecznie zwijający nad linią energetyczną.

Dnia 1.10.2019 r. w miejscowości Okuniew, ul. Warszawska, gmina Halinów doszło do uszkodzenia zaworu przy skrzynce gazowej znajdującej się w budynku usługowym. Awaria została usunięta przez Pogotowie Gazowe. Miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp PSP i OSP.