Dnia 30.09.2019 r. w miejscowości Wielgolas Duchnowski, gmina Halinów doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 30.09.2019 r. w miejscowości Kobierne, gmina Dębe Wielkie na drodze krajowej nr 2 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP i zastęp OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 30.09.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Dźwigowa doszło do potrącenia pieszego (dziecko w wieku 13 lat) przechodzącego przez przejście dla pieszych. Ranny chłopiec został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Warszawie.

Na terenie powiatu odnotowano dziesięć kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 30.09.2019 r. w wyniku silnego wiatru straż pożarna dwadzieścia jeden razy interweniowała przy usuwaniu powalonych drzew ze szlaków komunikacyjnych, linii energetycznych. Dwa zdarzenia dotyczyły usunięcia drzewa z budynku usługowego (brak uszkodzeń) i z samochodu osobowego (uszkodzony przód samochodu). W zdarzeniach nie było osób poszkodowanych.

Dnia 30.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – GDDKiA. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP i zastęp OSP.

Dnia 30.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Piotrowina, gmina Kałuszyn. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – GDDKiA.

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

Dnia 30.09.2019 r. w wyniku silnego wiatru PCZK otrzymało trzy zgłoszenia dotyczące zerwanych linii energetycznych przez powalone drzewa. Zgłoszenia zostały przekazywane do Pogotowia Energetycznego.

Dnia 30.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o awarii wodociągowej w miejscowości Kiczki Drugie, gmina Cegłów. W wyniku awarii doszło do zalania piwnicy budynku mieszkalnego. O awarii został poinformowano konserwator wodociągów z Urzędu Gminy Cegłów. Wodę z budynku wypompowały dwa zastępy OSP.