Dnia 18.09.2019 r. w miejscowości Stojadła, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru samochodu osobowego. W działaniach gaśniczych udział brał zastęp PSP oraz zastęp OSP.

Dnia 18.09.2019 r. w Kałuszynie, ul. Warszawska doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo cześć elewacji budynku. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 4 kolizje drogowe.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 18.09.2019 r. w wyniku silnego wiatru zastępy OSP i PSP cztery razy interweniowały przy usuwaniu nadłamanych konarów drzew znad budynków mieszkalnych i szlaków komunikacyjnych.

Dnia 18.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii o padłym dziku w Mińsku Mazowieckim, ul. Siennicka. O konieczności utylizacji poinformowano zarządcę drogi.