Dnia 13.09.2019 r. w miejscowości Stara Niedziałka, ul. Mazowiecka, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru trawy na nieużytkach rolnych. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 14.09.2019 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Braci Tabiszewskich doszło do pożaru quad-a. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP, pojazd uległ całkowitemu spaleniu. PCZK poinformowało zarządcę drogi o uszkodzonej nawierzchni w wyniku pożaru.

Dnia 14.09.2019 r. w miejscowości Cegłów, ul. Poprzeczna doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległa instalacja elektryczna w kotłowni. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastęp OSP.

Dnia 15.09.2019 r. w miejscowości Gołębiówka, gmina Kałuszyn doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 13.09.2019 r. w Kałuszynie, ul. Warszawska, na drodze krajowej nr 2 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i samochodu osobowego. W wyniku zderzenia się pojazdów jedna osoba została poszkodowana, Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał ją do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 13.09.2019 r. w miejscowości Ruda, gmina Dębe Wielkie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego, samochodu dostawczego oraz samochodu osobowego. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały zabrane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja.

Dnia 13.09.2019 r. w miejscowości Choszczówka Stojecka, gmina Dębe Wielkie, na drodze krajowej nr 92 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja. Podczas prowadzenia działań i czynności dochodzeniowych przez Policję ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo.

Na terenie powiatu odnotowano 18 kolizji drogowych.

Dnia 13.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o pozostałościach po kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Łupińskiego w Mińsku Mazowieckim. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 15.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sranie w miejscowości Chrośla, ul. Żwirowa, gmina Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 13.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonej pokrywie studzienki kanalizacyjnej w miejscowości Mrozy, ul. Kilińskiego. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 13.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o zapchanym przepuście pod torami kolejowymi w miejscowości Mrozy. Zgłoszenie zostało przekazane do PKP.

Dnia 14.09.2019 r. dwa zastępy OSP zabezpieczały lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowe w miejscowości Adamów, gmina Dobre.

Dnia 15.09.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Kopernika zastęp PSP brał udział w otwarciu drzwi do mieszkania w którym znajdował się denat. Ponadto w działaniach udział brała Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.