UWAGA. W związku z awarią telefonu stacjonarnego 25 758 62 64,

tymczasowy numer telefonu do Powiatowego Centrum Zarządzana Kryzysowego to 25 756 40 85.

Dnia 7.09.2019 r. w miejscowości Chrośla, ul. Lawendowa, gmina Dębe Wielkie doszło do pożaru trawy na nieużytkach rolnych. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastęp OSP.

Dnia 7.09.2019 r. w miejscowości Nowe Osiny, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru trawy na nieużytkach rolnych. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 6.09.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Łupińskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem skutera i samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja i dwa zastępy PSP.

Dnia 7.09.2019 r. w miejscowości Józefin, gmina Jakubów doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 8.09.2019 r. w miejscowości Gągolina, gmina Siennica samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitali. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 9 kolizji drogowych.

Dnia 8.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym dziku w miejscowości Nowe Osiny, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz do GDDKiA.

Dnia 8.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Dobre, ul. Skrzyneckiego. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

Dnia 8.09.2019 r. w miejscowości Zalesie, gmina Stanisławów doszło do zerwania linii energetycznej. Awaria została usunięta przez Pogotowie Energetyczne. Miejsce zdarzenia zabezpieczał zastęp OSP.