Dnia 31.08.2019 r. w miejscowości Okuniew, ul. Pułtuska, gmina Halinów doszło do pożaru trawy na nieużytkach rolnych. Pożar został ugaszony przez pięć zastępów OSP.

Dnia 31.08.2019 r. w miejscowości Rakówiec, gmina Dobre doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez cztery zastępy OSP.

Dnia 1.09.2019 r. w Mińsku Mazowieckim w Parku Miejskim doszło do pożaru śmietnika. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 1.09.2019 r. w miejscowości Głęboczyca, gmina Dobre doszło do pożaru stacji transformatorowej. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP, zastęp OSP oraz Pogotowie Energetyczne.

Dnia 30.08.2019 r. w Sulejówku, ul. Króla Jana III Sobieskiego doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. W wyniku zdarzenia poszkodowany został rowerzysta, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 30.08.2019 r. w Sulejówku, ul. Trakt Brzeski doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 31.08.2019 r. w miejscowości Nowe Osiny, gmina Mińsk Mazowiecki (droga krajowa nr 92) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP oraz Policja. PCZK o zdarzeniu poinformowało WCZK i GDDKiA.

Dnia 31.08.2019 r. w miejscowości Sokóle, gmina Stanisławów doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu, który został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja

Na terenie powiatu odnotowano 12 kolizji drogowych..

Dnia 30.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym zwierzęciu w miejscowości Targówka, ul. Mostowa, gmina Mińsk Mazowiecki. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.

Dnia 31.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym borsuku w miejscowości Wiciejów, gmina Cegłów. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 1.09.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym lisie w Mrozach, ul. Kilińskiego. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

W związku z wprowadzonymi stopniami alarmowymi ALFA oraz ALFA-CRP na terenie powiatu nie odnotowano incydentów z tym związanych.

Dnia 30.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o osobie bezdomnej w Sulejówku, ul. Dworcowa. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 1.09.2019 r. w miejscowości Kałuszyn, ul. Mostowa zastęp OSP brał udział w otwarciu drzwi do mieszkania w którym znajdowała się osoba potrzebująca pomocy medycznej. W działaniach udział brał Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.