Dnia 19.08.2019 r. w miejscowości Podciernie, gmina Cegłów doszło do pożaru komory silnika samochodu osobowego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 19.08.2019 r. w miejscowości Zagórze, gmina Halinów doszło do pożaru komory silnika samochodu osobowego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 19.08.2019 r. w miejscowości Pogorzel, ul. Mińska, gmina Siennica doszło do pożaru sześciu bel słomy. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Dnia 20.08.2019 r. w miejscowości Huta Mińska, ul. Nadrzeczna, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru skrzynki elektrycznej. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 20.08.2019 r. w miejscowości Siennica, ul. Kołbielska doszło do pożaru strychu budynku mieszkalnego (parterowy) oraz drewniana wiata magazynowa przyległa do budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu i uszkodzeniu uległ budynek mieszkalny, wiata oraz samochód dostawczy. W działaniach gaśniczych brały udział dwa zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP. Na miejscu zdarzenia była także Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

Dnia 19.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie płynów eksploatacyjnych na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Konik Nowy, gmina Halinów. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – GDDKiA.

Dnia 19.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym łosiu w miejscowości Zagórze, gmina Halinów na drodze wojewódzkiej nr 637. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi - MZDW.