Dnia 17.08.2019 r. w miejscowości Budziska, ul. Ptasia, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 18.08.2019 r. w miejscowości Ryczołek, gmina Kałuszyn na drodze serwisowej autostrady A2 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia ranne zostały cztery osoby, jedna osoba została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe a pozostałe osoby zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali. Na miejsce zdarzenia był także zastęp PSP, trzy zastępy OSP oraz Policja.

Dnia 18.08.2019 r. w miejscowości Zagórze, gmina Halinów doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowany został motocyklista, który został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpital. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 4 kolizje drogowe.

Dnia 16.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym dziku w miejscowości Huta Mińska, gmina Mińsk Mazowiecki na drodze wojewódzkiej nr 802. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz zarządcy drogi - MZDW.

Dnia 16.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym borsuku w miejscowości Mikanów, gmina Mińsk Mazowiecki na drodze wojewódzkiej nr 802. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi - MZDW.

Dnia 18.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym dziku w rzece Mienia w miejscowości Zakole-Wiktorowo, ul. Sportowa, gmina Mińsk Mazowiecki. Na miejscu zdarzenia był zastęp PSP, który wyciągnął dzika z rzeki. O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz samorząd.

Dnia 16.08.2019 r. w miejscowości Waliska, gmina Latowicz zastęp OSP usunął pęknięte i pochylone nad droga drzewo.

Dnia 17.08.2019 r. w miejscowości Wola Polska, gmina Jakubów zastęp OSP usunął nisko wiszący konar drzewa nad drogą.