Pożary:

Dnia 12.08.2019 r. w miejscowości Kiczki Drugie, gmina Cegłów doszło do pożaru kombajnu na polu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano jedną kolizję drogową.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 12.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie oleju na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Choszczówka Rudzka, gmina Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – GDDKiA.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 12.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym borsuku na drodze powiatowej Siennica-Łękawica. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – ZDP.

Dnia 12.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym dziku w okolicach miejscowości Zakole-Wiktorowo, gmina Mińsk Mazowiecki. Po pobraniu próbki na ASF przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, o konieczności utylizacji padłego dzika PCZK poinformowało samorząd.

Dnia 12.08.2019 r. w miejscowości Brzozówka, gmina Jakubów zastęp OSP uwolnił kozła, który wpadł do zbiornika z szambem.

Inne:

Dnia 12.08.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Nowy Świat w budynku mieszkalnym doszło do pęknięcia rury i zalania budynku. Wodę z zalanego budynku wypompował zastęp PSP.