Dnia 12.08.2019 r. w miejscowości Kiczki Drugie, gmina Cegłów doszło do pożaru kombajnu na polu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Na terenie powiatu odnotowano jedną kolizję drogową.

Dnia 12.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie oleju na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Choszczówka Rudzka, gmina Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – GDDKiA.

Dnia 12.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym borsuku na drodze powiatowej Siennica-Łękawica. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – ZDP.

Dnia 12.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym dziku w okolicach miejscowości Zakole-Wiktorowo, gmina Mińsk Mazowiecki. Po pobraniu próbki na ASF przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, o konieczności utylizacji padłego dzika PCZK poinformowało samorząd.

Dnia 12.08.2019 r. w miejscowości Brzozówka, gmina Jakubów zastęp OSP uwolnił kozła, który wpadł do zbiornika z szambem.

Dnia 12.08.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Nowy Świat w budynku mieszkalnym doszło do pęknięcia rury i zalania budynku. Wodę z zalanego budynku wypompował zastęp PSP.