Dnia 10.08.2019 r. w miejscowości Sulejówek, ul. Trakt Brzeski doszło do pożaru gałęzi na nieużytkach rolnych. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 10.08.2019 r. w miejscowości Sulejówek, ul. Sasankowa doszło do pożaru drewnianego budynku gospodarczego. Pożar ostał ugaszony przez trzy zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Dnia 11.08.2019 w miejscowości Płomieniec, gmina Mrozy doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 11.08.2019 w miejscowości Budziska, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 12.08.2019 r. w miejscowości Drożdżówka, gmina Siennica doszło do pożaru około 400 bel słomy. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej nr 802 jest całkowicie zablokowany. W działaniach gaśniczych udział biorą dwa zastępy PSP oraz osiem zastępów PSP. Policja wyznaczyła objazdy. Przewidywany czas zakończenia działań godziny południowe.

Na terenie powiatu odnotowano osiem kolizji drogowych.

Dnia 10.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie przy drodze wojewódzkiej 637 w miejscowości Świdrów, gmina Dobre. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 11.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Posiadały, gmina Cegłów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.