Dnia 6.08.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Małopolska, doszło do pożaru samochodu osobowego w garażu budynku mieszkalnego. W pożarze spaleniu uległ całkowicie samochód, wyposażenie garażu oraz wyposażenie pomieszczenia gospodarczego przy garażu. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy PSP oraz zastęp OSP. Na miejscu zdarzenia było także Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe oraz Policja.

Dnia 6.08.2019 r. w miejscowości Kluki, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru rżyska na polu. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano osiem kolizji drogowych.

Dnia 05.08.2019 r. zastęp OSP usunął rozsypane szkło z drogi powiatowej w miejscowości Jakubów, ul. Mińska.

Dnia 5.08.2019 r. w Sulejówku, ul. Niemojewskiego doszło do pęknięcia rury
w budynku mieszkalnym i zalania piwnicy budynku. Na miejscu zdarzenia był zastęp OSP oraz Pogotowie Wodociągowe, którzy odcięli dopływ wody oraz wypompowali wodę z budynku.