Dnia 2.08.2019 r. w miejscowości Kałuszyn, ul. Jutrzenki, doszło do pożaru w hali produkcyjnej. W wyniku pożaru spaleniu uległ wymiennik ciepła z urządzeniami do lakierowania. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Dnia 2.08.2019 r. w miejscowości Cisie, ul. Turkusowa, gmina Halinów doszło do pożaru trawy nieużytkach. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 3.08.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Plac Dworcowy doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zderzenia ranny został motocyklista, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Na miejscu zdarzenia był także zastęp PSP oraz Policja.

Dnia 4.08.2019 r. w miejscowości Stanisławów na drodze krajowej nr 50 doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. W wyniku zderzenia ranny został motocyklista, którego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp PSP, trzy zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany.

Na terenie powiatu odnotowano 11 kolizji drogowych.

Dnia 3.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o dwóch martwych kotach w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościelna i Okrzei. Zgłoszenie zostały przekazane do właściwych zarządców dróg.

Dnia 3.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Osęczyzna na drodze wojewódzkiej nr 637, gmina Dobre. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz koła łowieckiego.

Dnia 3.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości Budy Barcząckie, ul. Mazowiecka, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do Zarządu Dróg Powiatowych.

Dnia 3.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannym bocianie w miejscowości Latowicz, ul. Rozstanki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 4.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym jelonku w miejscowości Wola Rafałowska, gmina Mrozy. Zgłoszenie zostało przekazane do Zarządu Dróg Powiatowych.

Dnia 4.08.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym dziku w miejscowości Stare Zakole, ul. Szkolna, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz samorządu.

Dnia 2.08.2019 r. w miejscowości Grębiszew, ul. Wspólna, gmina Mińsk Mazowiecki zastęp OSP usunął powalone drzewo z budynku mieszkalnego. Powalone drzewo uszkodziło część pokrycia dachu.

Dnia 2.08.2019 r. w miejscowości Okuniew, ul. Zabraniecka, gmina Halinów zastęp PSP i zastęp OSP usunęły złamany konar drzewa wiszący nad wejściem do posesji.

Dnia 2.08.2019 r. w miejscowości Kazimierów, ul. Zastawie, gmina Halinów dwa zastępy PSP i zastęp OSP usunęły złamany konar drzewa wiszący nad drogą.

Dnia 3.08.2019 r. w miejscowości Pogorzel, ul. Ogrodowa, gmina Siennica został znaleziony niewybuch artyleryjski z II Wojny Światowej. Patrol Policji zabezpieczał niewybuch do czasu zabrania przez patrol rozminowania w dniu 5.08.2019 r.