Dnia 12.07.2019 r. w miejscowości Oleksianka, gmina Latowicz doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 13.07.2019 r. w miejscowości Budy Wielgoleskie, gmina Latowicz doszło do pożaru w budynku remizy OSP. W wyniku zdarzenia lekkiemu poparzeniu dłoni uległo pięć osób. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Dnia 14.07.2019 r. w miejscowości Długa Szlachecka, ul. Żelazna, gm. Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 14.07.2019 r. w miejscowości Dłużka, gm. Mińsk Mazowiecki doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Na miejscu zdarzenia był ponadto zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 13 kolizji drogowych.

Dnia 13.06.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskim psie w Mińsku Mazowieckim, ul. Łupińskiego. Zgłoszenie zostało przekazane do właściwego samorządu.