Dnia 5.07.2019 r. w miejscowości Stanisławów, ul. Węgrowska doszło do pożaru trawy na posesji. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 5.07.2019 r. w miejscowości Szymankowszczyzna, gmina Stanisławów doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku pożaru spaleniu uległa instalacja elektryczna w pojeździe. Pożar został ugaszony przez pasażera pojazdu. W działaniach udział brał zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 6.07.2019 r. w miejscowości Marysin, gmina Kałuszyn, na drodze krajowej nr 2 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala. W działaniach udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. PCZK o zdarzeniu poinformowało zarządcę drogi oraz WCZK. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej nr 2 odbywał się wahadłowo.

Dnia 6.07.2019 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Warszawska doszło do zderzenia czterech samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia do szpitala na obserwację zostało zabrane 2-letnie dziecko przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Ponadto w działaniach udział brała Policja, zastęp PSP i zastęp OSP. PCZK o zdarzeniu poinformowało zarządcę drogi. Na czas prowadzonych działań ruch na drodze krajowej nr 2 odbywał się wahadłowo.

Na terenie powiatu odnotowano 22 kolizje drogowe.

Dnia 7.07.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie płynów silnikowych na Obwodnicy Mińska Mazowieckiego. O konieczności usunięcia plamy poinformowano zarządcę drogi.

Dnia 5.07.2019 r. w miejscowości Podrudzie, ul. Krótka, gmina Mińsk Mazowiecki zastęp OSP wydobył krowę, która wpadła do stawu.

Dnia 6.07.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskim psie w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Warszawska. Zgłoszenie zostało przekazane do właściwego samorządu.

Dnia 7.07.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym lisie w Mińsku Mazowieckim, ul. Tartaczna. Zgłoszenie zostało przekazane do właściwego samorządu.

Dnia 8.07.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Wiciejów, gmina Cegłów. Zgłoszenie zostało przekazane do właściwego zarządcy drogi.