Dnia 4.07.2019 r. w miejscowości Dębe Małe, gmina Latowicz doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy OSP.

Dnia 4.07.2019 r. w miejscowości Aleksandrówka, ul. Długa, gmina Dębe Wielkie doszło do pożaru w budynku magazynowym. W wyniku pożaru spaleniu uległa maszyna oraz wytłaczarka znajdująca się w budynku. W działaniach gaśniczych udział brał zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 7 kolizji drogowych.

Dnia 4.09.2019 r. zastęp PSP uwolnił ptaka zaplątanego w siatkę ochronną na balkonie budynku wielorodzinnego w Mińsku Mazowieckim, ul. Nadrzeczna.

Dnia 4.07.2019 r. w miejscowości Lubomin, gmina Stanisławów zastęp OSP usunął powalone drzewo z jezdni.

Dnia 4.07.2019 r. w miejscowości Cisie, ul. Metalowa, gmina Halinów zastęp OSP usunął niebezpiecznie pochylone drzewa nad boiskiem gminnym.