Dnia 11.04.2019 r. w miejscowości Dąbrówka, gmina Latowicz doszło do pożaru samochodu osobowego znajdującego się na posesji. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika pojazdu. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

W dniach 10.05-13.04.2019 r. na terenie powiatu mińskiego doszło do dwóch pożarów poszycia leśnego. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP.

W dniach 10.05-13.04.2019 r. na terenie powiatu doszło do dwóch pożarów traw na nieużytkach rolnych. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP.

Dnia 11.05.2019 r. w miejscowości Mikanów, gmina Mińsk Mazowiecki na drodze wojewódzkiej nr 802 doszło do dachowania samochodu osobowego. Samochodem jechały dwie osoby. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł pasażer, rannego kierowcę Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze był całkowicie zablokowany. Na miejscu zdarzenia były dwa zastępy PSP, zastęp OSP, Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 15 kolizji drogowych.

Dnia 10.05.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o lisach na posesji w Mińsku Mazowieckim, ul. Szpitalna. O zgłoszeniu poinformowano samorząd oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Mińsku Mazowieckim.

Dnia 10.05.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Przemysłowa. O zgłoszeniu poinformowano zarządcę drogi.

Dnia 11.05.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii o martwych dzikach w miejscowości Pogorzel, gmina Siennica oraz Topór, gmina Mrozy.
O zgłoszeniu poinformowano właściwe samorządy.

Dnia 12.05.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannym psie w miejscowości Kałuszyn, ul. Chopina. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 12.05.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Wola Rafałowska, gm. Mrozy. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

Dnia 12.05.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o zerwanym przewodzie energetycznym w Mińsku Mazowieckim, ul. Reymonta. Zgłoszenie zostało przekazane do Pogotowia Energetyczne. Miejsce zdarzenia, do czasu przyjazdu służby wiodącej, zabezpieczał zastęp PSP.