Dnia 07.05.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Chełmońskiego doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 7.05.2019 r. w miejscowości Stary Konik, gmina Halinów, na drodze krajowej nr 2 doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech samochodów ciężarowych oraz dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Na miejscu zdarzenia był ponadto zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. PCZK o zdarzeniu poinformowało zarządcę drogi – GDDKiA oraz WCZK. W trakcie prowadzenia działań przez służby ruch na drodze krajowej nr 2 był całkowicie zablokowany.

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Alarmy bombowe, akty terrorystyczne:

Dnia 7.05.2019 r. Zespół Szkół w Siennicy otrzymał wiadomość e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Przeprowadzono ewakuację osób znajdujących się w budynku – 163 osoby (pracownicy i uczniowie). Na miejsce zdarzenia przybył zastęp PSP, zastęp OSP, dwa radiowozy Policji oraz Wójt Gminy Siennica. Budynek został sprawdzony przez funkcjonariuszy Policji, którzy nie odnaleźli ładunku wybuchowego..

Dnia 7.05.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie na poboczu drogi wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Wielgolas, gmina Latowicz. O konieczności utylizacji poinformowano zarządcę drogi.