Pożary:

Dnia 07.05.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Chełmońskiego doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 7.05.2019 r. w miejscowości Stary Konik, gmina Halinów, na drodze krajowej nr 2 doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech samochodów ciężarowych oraz dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitala. Na miejscu zdarzenia był ponadto zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. PCZK o zdarzeniu poinformowało zarządcę drogi – GDDKiA oraz WCZK. W trakcie prowadzenia działań przez służby ruch na drodze krajowej nr 2 był całkowicie zablokowany.

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Alarmy bombowe, akty terrorystyczne:

Dnia 7.05.2019 r. Zespół Szkół w Siennicy otrzymał wiadomość e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego. Przeprowadzono ewakuację osób znajdujących się w budynku – 163 osoby (pracownicy i uczniowie). Na miejsce zdarzenia przybył zastęp PSP, zastęp OSP, dwa radiowozy Policji oraz Wójt Gminy Siennica. Budynek został sprawdzony przez funkcjonariuszy Policji, którzy nie odnaleźli ładunku wybuchowego..

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 7.05.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie na poboczu drogi wojewódzkiej nr 802 w miejscowości Wielgolas, gmina Latowicz. O konieczności utylizacji poinformowano zarządcę drogi.