W dniu 15.04.2019 r. na terenie powiatu mińskiego doszło do pięciu pożarów traw na nieużytkach rolnych oraz do jednego pożaru poszycia leśnego. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP.

W dniu 15.04.2019 r. w miejscowości Wielgolas Brzeziński, gmina Halinów doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażenie jednego z pomieszczeń w budynku. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Dnia 15.04.2019 r. w miejscowości Aleksandrówka, ul. Długa, gmina Dębe Wielkie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowane zostały dwie osoby, które wymagały hospitalizacji. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brały dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja oraz zastęp PSP.

Na terenie powiatu odnotowano 6 kolizji drogowych.