W dniach 13-14.04.2019 r. na terenie powiatu mińskiego doszło do czterech pożarów trawy na nieużytkach rolnych. Pożary zostały ugaszone przez zastępy PSP i OSP.

Dnia 13.04.2019 r. w miejscowości Rąbierz-Kolonia, gmina Dobre doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP, ZRM oraz Policja.

Dnia 14.04.2019 r. w miejscowości Podskwarne, gmina Cegłów doszło do zderzenia skutera z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia ranny został motocyklista, którego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP, ZRM oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano dwanaście kolizji drogowych.

Dnia 13.04.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o szkłach i płynach silnikowych po kolizji pojazdów osobowych na skrzyżowaniu ulic Traugutta i Piłsudskiego w Mińsku Mazowieckim. O konieczności uprzątnięcia jezdni poinformowano zarządcę drogi.

Dnia 13.04.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym borsuku na poboczu drogi w miejscowości Niedziałka Druga, gmina Mińsk Mazowiecki. O konieczności utylizacji poinformowano zarządcę drogi.

Dnia 13.04.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskich psach w miejscowości Antonina, gmina Jakubów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 14.04.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Osiny, gmina Mińsk Mazowiecki. O konieczności utylizacji poinformowano zarządcę drogi.

Dnia 13.04.2019 r. w Sulejówku, ul. Czynu Społecznego zastęp OSP oraz zastęp PSP usunął niebezpiecznie pochylone drzewo nad budynkiem mieszkalnym.