Dnia 10.04.2019 r. na terenie powiatu mińskiego doszło do dziewięciu pożarów traw na nieużytkach rolnych. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP.

Dnia 10.04.2019 r. w miejscowości Brzóze, ul. Graniczna, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru kotłowni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie kotłowni. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i OSP.

Dnia 10.04.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Siennicka (droga wojewódzka nr 802) przy skrzyżowaniu z ul. Langiewicza doszło do potrącenia pieszego przez motocykl. W wyniku zderzenia ranny pieszy został zabrany przez ZRM do szpitala. Na miejsce zdarzenia był także patrol Policji.

Dnia 10.04.2019 r. w miejscowości Józefin, ul. Stołeczna, gmina Halinów doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranny został kierowca jednego z samochodów. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do szpitala. Na miejsce zdarzenia był także patrol Policji.

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

Dnia 11.04.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym lisie na drodze powiatowej między Mrozami a Grodziskiem. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.