Dnia 9.04.2019 r. w miejscowości Wielgolas, ul. Słoneczna, gmina Latowicz doszło do pożaru poszycia leśnego i trawy. W pożarze został ranny mężczyzna w wielu 69 lat, który doznał oparzenia III stopnia (około 60% powierzchni ciała). Ranny mężczyzna został zabrany do szpitala przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na miejscu zdarzenia był zastęp PSP, trzy zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Ponad to w dniu 9.04.2019 r. doszło do trzech pożarów traw na nieużytkach i jednego pożaru poszycia leśnego. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 6 kolizji drogowych.

Dnia 10.04.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Kobierne, gmina Dębe Wielkie. O konieczności utylizacji poinformowano GDDKiA.

Dnia 10.04.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym łosiu na drodze wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Michałów, gmina Halinów. O konieczności utylizacji poinformowano MZDW.

Dnia 10.04.2019 r. zastęp OSP usunął nadłamany konar drzewa niebezpiecznie zwisający nad drogą w miejscowości Posiadały, gmina Cegłów.