Dnia 12.03.2019 r. w miejscowości Topór, gmina Mrozy samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kierująca pojazdem, którą Lotnicze Pogotowie Ratunkowe zabrało do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, cztery zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 6 kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 12.03.2019 r. zastępy OSP trzy razy brały udział w usuwaniu powalonych drzew i konarów z dróg w miejscowości Królewskie Brzeziny, Długa Kościelna, gmina Halinów oraz Sulejówek, ul. Tramwajowa.

W dniu 12.03.2019 r. w Mińsku Mazowieckim w parku miejskim oraz w miejscowości Arynów, gmina Mińsk Mazowiecki miały miejsce poszukiwania zaginionej 78 letniej kobiety. W poszukiwaniach udział brała Policja (24 radiowozy - 80 policjantów), Straż Pożarna (zastęp PSP - 4 strażaków, 6 zastępów OSP – 32 strażaków) oraz Grupa Ratownictwa PCK (5 osób). Poszukiwanej kobiety nie odnaleziono.