W dniach 8-11.03.2019 r. na terenie powiatu mińskiego doszło do pięciu pożarów traw na nieużytkach rolnych. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP.

Dnia 9.03.2019 r. w miejscowości Huta Mińska, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru budynku magazynowego. W wyniku pożaru spaleniu uległy znajdujące się w budynku śmieci. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 10.03.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Wieniawskiego doszło do pożaru w budynku mieszkalnym (pustostan). Podczas akcji gaśniczej w budynku odnaleziono zwęglone zwłoki. Pożar został ugaszony przez 3 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP. Na miejscu zdarzenia był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Dnia 10.03.2019 r. w miejscowości Wólka Mińska, ul. Mazowiecka doszło do pożaru kotłowni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległa kotłownia wraz z wyposażeniem. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastęp OSP.

Dnia 8.03.2019 r. w miejscowości Stare Zakole, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez pociąg. Na czas prowadzenia działań wystąpiły utrudnienia w ruchu pociągów. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, trzy zastępy OSP, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator oraz przedstawiciele PKP. PCKZ o zdarzeniu poinformowało WCZK.

Dnia 8.03.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Dąbrówki doszło do potrącenia kobiety przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych. Poszkodowana została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 10.03.2019 r. w Sulejówku, na skrzyżowaniu ul. Świętochowskiego i Szekspira doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp PSP, zastęp OSP , ZRM oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano piętnaście kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

W dniach 8-11.03.2019 r. na terenie powiatu mińskiego w związku z silnymi wiatrami odnotowano dwadzieścia sześć zdarzeń. W zdarzeniach zostały uszkodzone dwa samochody osobowe, pokrycia dachowe w dwóch budynkach. W usuwaniu skutków silnych wiatrów brały udział zastępy OSP i PSP.

Dnia 9.03.2019 r. PCZK otrzymał zgłoszenie o dziurze w jezdni w Mińsku Mazowieckim, ul. Traugutta. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi. PCZK poinformowało o zdarzeniu również KP Policji.

Dnia 9.03.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o wałęsających się psach w miejscowości Wielgolas Brzeziński, ul. Kościelna, gmina Halinów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 9.03.2019 r. w miejscowości Żakówek, gmina Siennica dwa zastępy OSP brały udział w otwarciu drzwi do budynku w którym znajdował się denat. Ponadto w działaniach udział brała Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Prokurator.

Dnia 10.03.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonym słupie telefonicznym w Sulejówku, ul. Bogusławskiego. Zgłoszenie ostało przekazane do zarządcy – firmy Orange.