Dnia 5.02.2019 r. w miejscowości Kałuszyn, ul. Warszawska doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Dnia 5.02.2019 r. zastęp OSP usunął plamę płynów silnikowych z pobocza drogi wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Zagórze, gmina Halinów.

Dnia 5.02.2019 r. w miejscowości Chełst, gmina Siennica zastęp OSP zabezpieczał lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał pacjenta po zawale serca do szpitala.

Dnia 5.02.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. 1 PLM Warszawa w jednym z mieszkań zostały odnalezione zwłoki czteroosobowej rodziny. Rodzice w wieku 35 i 37 lat, dzieci w wieku 3 i 6 lat. Przypuszczalną przyczyną śmierci było zatrucie tlenkiem węgla.