Dnia 18.01.2019 r. w miejscowości Guzew, gmina Mrozy doszło do pożaru budynku gospodarczego. W wyniku pożaru całkowitemu spaleniu uległa część budynku gospodarczego wraz z wyposażeniem. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i pięć zastępów OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 21.01.2019 r. w miejscowości Zagórze, gmina Halinów doszło do pożaru śmieci w lesie. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 21.01.2019 r. w Sulejówku, ul. Okuniewska (DW 637) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna zostało kobieta w ciąży, którą ZRM zabrał do szpitala. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Na miejscu zdarzenia był zastęp PSP, zastęp OSP, Policja oraz ZRM.

Na terenie powiatu odnotowano czternaście kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Od godziny 12:00 dnia 18.01.2019 r. do godziny 24:00 dnia 18.01.2019 r. obowiązywało ostrzeżenie meteorologiczne nr 9 - Oblodzenie/1. Ostrzeżenie zostało wysłane do adresatów i umieszczone na stronie internetowej PCZK.

Dnia 18.01.2019 r. zastęp OSP usunął niebezpiecznie pochylone drzewo nad drogą wojewódzką nr 802 i linią energetyczną w miejscowości Pogorzel, gmina Siennica. PCZK
o zdarzeniu poinformowało Pogotowie Energetyczne.

Dnia 19.01.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonym znaku drogowym w Mińsku Mazowieckim, ul. Kopernika. O uszkodzonej infrastrukturze drogowej poinformowano zarządcę drogi.

Dnia 19.01.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o oblodzonej ulicy Moraczewskiego w Sulejówku. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 19.01.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Miodowa dwa zastępy PSP uwolniły ptaka zaplątanego w siatkę ochronną na drzewie.

Dnia 18.01.2019 r. w miejscowości Woźbin, gmina Cegłów doszło do zatrucia tlenkiem węgla 20 letniego mężczyzny w przyczepie kempingowej. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, zastęp OSP, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Prokurator.

Dnia 20.01.2019 r. w Sulejówku, ul. Królewska doszło do uszkodzenia instalacji gazu ziemnego przy budynku mieszkalnym. W działaniach ratowniczych brał udział zastęp PSP, zastęp OSP oraz Pogotowie Gazowe.