Dnia 27.10.2018 r. w miejscowości Ostrów-Kania, gmina Dębe Wielkie doszło do pożaru w pomieszczeni kotłowni budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległ osprzęt pieca centralnego ogrzewania. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 20 kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 29.10.2018 r. zastęp OSP wypompował wodę z zalanej ulicy w miejscowości Długa Szlachecka ul. Wyszyńskiego, gm. Halinów.

Dnia 27.10.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannym łosiu na drodze krajowej nr 2 w okolicy miejscowości Marysin, gmina Kałuszyn. Zgłoszenie przekazano do Policji oraz do koła łowieckiego.

Dnia 27.10.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwej sarnie w miejscowości Huta Kuflewska, gmina Cegłów. Zgłoszenie przekazano do zarządcy drogi.