Dnia 25.10.2018 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Spółdzielcza doszło do pożaru dachu budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru poparzenia dłoni uległ mężczyzna, który został zabrany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Częściowemu spaleniu uległa drewniana belka więźby dachowej oraz ocieplenie budynku. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy PSP.

Na terenie powiatu odnotowano sześć kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 25.10.2018 r. w wyniku silnych wiatrów zastępy OSP dwa razy usuwały powalone drzewa z drogi i placu zabaw. Zdarzenia miały miejsce w miejscowości Drożdżówka, gmina Siennica i Sulejówek, ul. Głowackiego.

Dnia 26.10.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o szkłach i częściach karoserii na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi – GDDKiA.

Dnia 25.10.2018 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o drzewie opartym o linie energetyczne w miejscowości Rządza, gmina Stanisławów. Zgłoszenie zostało przekazane do Pogotowia Energetycznego.