Dnia 18.09.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Kazikowskiego doszło do pożaru śmieci w betonowym śmietniku. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 19.09.2020 r. w miejscowości Siennica, ul. Wierzbowa doszło do pożaru drzewa. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 19.09.2020 r. w miejscowości Wielgolas Brzeziński, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., gmina Halinów doszło do pożaru trawy w przydrożnym rowie. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 20.09.2020 r. w miejscowości Pogorzel, gmina Siennica doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 20.09.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Dąbrówki doszło do pożaru garażu w budynku mieszkalnym. W wyniku pożaru spaleniu uległo wyposażanie garażu a zadymieniu uległo całe mieszkanie. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 20.09.2020 r. w miejscowości Patok, gmina Kałuszyn samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia ranny został pasażer samochodu, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala.
W działaniach ratowniczych brał udział również zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 19 kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 19.09.2020 r. w miejscowości Anielinek, gmina Jakubów oraz Brzóze, ul. Polna, gmina Mińsk Mazowiecki zastępy OSP usunęły niebezpiecznie pochylone nad drogami drzewa.

Dnia 19.09.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o plamie płynów silnikowych na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Stojadła, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi, miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 19.09.2020 r. PCZK otrzymał zgłoszenie o padłej sarnie przy drodze w miejscowości Targówka, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 19.09.2020 r. PCZK otrzymał zgłoszenie o zaniedbanych zwierzętach w miejscowości Wiciejów, gmina Cegłów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 19.09.2020 r. PCZK otrzymał zgłoszenie o padłym borsuku przy drodze z miejscowości Wola Rafałowska do miejscowości Mrozy. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 18.09.2020 r. w miejscowości Choszczówka Dębska, gmina Dębe Wielkie zastęp OSP i zastęp PSP zabezpieczały lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.