Dnia 31.07.2020 r. w miejscowości Kiczki Drugie, gmina Cegłów doszło do pożaru kombajnu. W wyniku pożaru spaleniu uległa młocarnia oraz komora silnika kombajnu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Dnia 31.07.2020 r. w miejscowości Lipiny, gmina Mrozy doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 31.07.2020 r. w miejscowości Borki, gmina Mrozy doszło do pożaru poszycia leśnego na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 1.08.2020 r. w miejscowości Pustelnik, ul. Cicha, gmina Stanisławów doszło do pożaru śmieci. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 2.08.2020 r. w miejscowości Płomieniec, gmina Mrozy oraz Rudzienko, gmina Dobre doszło do pożarów poszycia leśnego. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP oraz straż leśną.

Na terenie powiatu odnotowano osiemnaście kolizji drogowych.

Dnia 31.07.2020 r. w Sulejówku, ul. Kraszewskiego zastęp OSP usunął z jezdni plamę substancji ropopochodnej.

Dnia 1.08.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannym psie w miejscowości Karolina, ul. Główna, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 1.08.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie na poboczu drogi w miejscowości Pogorzel, gmina Siennica (droga wojewódzka 802). Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Dnia 1.08.2020 r. w miejscowości Zamienie, gmina Mińsk Mazowiecki zastęp PSP i zastęp OSP zabezpieczyły lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.