Pożary:

Dnia 30.07.2020 r. w miejscowości Stara Niedziałka, ul. Strażacka, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru trawy i poszycia leśnego od iskrzącej linii energetycznej. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP. PCZK o zdarzeniu poinformowało Pogotowie Energetyczne.

Dnia 30.07.2020 r. w miejscowości Grzebowilk, ul. Kościelna, gmina Siennica doszło do pożaru murowanego budynku gospodarczego oraz przyległej wiaty garażowej. W wyniku pożaru spaleniu uległ budynek oraz wiata. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 30.07.2020 r. w Sulejówku, ul. Trakt Brzeski zastęp OSP usunął plamę płynów silnikowych z drogi. Na miejscu zdarzenia był patrol Policji.

Dnia 30.07.2020 r. zastępy OSP usunęły powalone drzewo z drogi w miejscowości Kolonie Stanisławów, gmina Stanisławów oraz niebezpiecznie pochylone drzewo nad drogą w miejscowości Wiśniew, gmina Jakubów.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 30.07.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym zwierzęciu na ulicy Chrobrego w Mińsku Mazowieckim. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.