Dnia 29.07.2020 r. w miejscowości Kruki, gmina Mrozy doszło do pożaru koparki. W wyniku pożaru spaleniu uległa komora silnika. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz zastęp OSP.

Dnia 29.07.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Kolejowa doszło do pożaru kontenera mieszkalnego. W wyniku pożaru kontener uległ całkowitemu zniszczeniu. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP.

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

Dnia 29.07.2020 r. na drodze z miejscowości Siennica do miejscowości Kołbiel doszło do awarii samochodu ciężarowego i rozlania  się paliwa na drogę. Plamę oleju napędowego usunął zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. PCZK o zdarzeniu poinformowało zarządcę drogi. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 29.07.2020 r. w miejscowości Brzóze, gmina Mińsk Mazowiecki, na drodze krajowej nr 50 zastęp PSP, zastęp OSP oraz służba drogowa GDDKiA usunęły z drogi plamę farby olejnej oraz płynów eksploatacyjnych powstałych w wyniku kolizji trzech samochodów osobowych. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.