Dnia 24.07.2020 r. w Kałuszynie, ul. Ogrodowa doszło do pożaru bojlera znajdującego się w budynku mieszkalnym. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastęp OSP.

Dnia 24.07.2020 r. w Mrozach, ul. Graniczna doszło do pożaru w budynku nastawni PKP. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP.

Dnia 25.07.2020 r. w miejscowości Żuków, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do pożaru samochodu osobowego, pojazd uległ całkowitemu spaleniu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i zastęp OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 26.06.2020 r. w miejscowości Chełst, gmina Siennica doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 26.06.2020 r. w miejscowości Kośminy, gmina Siennica doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 26.07.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Gen. Sosnkowskiego doszło do pożaru kratki ściekowej oraz śmieci. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 25.07.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Jaśminowa doszło do potrącenia nastolatka przez samochód osobowy. Ranne dziecko zostało zabrane do szpitala w Warszawie przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 14 kolizji drogowych.

Dnia 24.07.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskich psach w Mińsku Mazowieckim, ul. Żwirki. Zgłoszenie zostało przekazane do Straży Miejskiej.

Dnia 26.07.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskim psie w Mińsku Mazowieckim, ul. Andriollego. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 26.07.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Dąbrówki zastęp PSP uwolnił ptaka, który zaklinował się w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego.

Dnia 24.07.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Budowlana zastęp PSP zabezpieczał lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dnia 25.07.2020 r. w miejscowości Latowicz, ul. Rozstanki podczas prowadzenia prac remontowych doszło do uszkodzenia gazociągu. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brało Pogotowie Gazowe, zastęp PSP, cztery zastępy OSP oraz Policja. PCZK o zdarzeniu powiadomiło samorząd.

Dnia 25.07.2020 r. w miejscowości Wola Polska, gmina Jakubów zastęp PSP i zastęp OSP usnęły powalone drzewo z budynku letniskowego.

Dnia 26.07.2020 r. w miejscowości Janów, ul. Wspólna, gmina Mińsku Mazowieckim, zastęp PSP zabezpieczał lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dnia 26.06.2020 r. w Mińsku Mazowieckim w Parku Miejskim zastęp OSP usunął powalone drzewo.