Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:  

Na terenie powiatu odnotowano osiem kolizji drogowych.

Alarmy bombowe, akty terrorystyczne:

Dnia 3.12.2020 r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzezinach, gmina Halinów otrzymał wiadomość e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku szkoły. Po sprawdzeniu obiektu przez pirotechnika zagrożenia nie stwierdzono. Nie ewakuowano dzieci i personelu. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja. PCZK o zdarzeniu poinformowało samorząd i WCZK.

Dnia 3.12.2020 r. w Zespole Szkół w Latowiczu, ul. Rynek otrzymano wiadomość e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku szkoły. Po sprawdzeniu obiektu przez pirotechnika zagrożenia nie stwierdzono. Ewakuowano 18 osób personelu oraz 56 dzieci. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja. PCZK o zdarzeniu poinformowało samorząd i WCZK.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 3.12.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Siennicka zastęp PSP usunął plamę płynów silnikowych z jezdni powstałą po kolizji trzech pojazdów osobowych. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 3.12.2020 r. w miejscowości Józefin, ul. Stołeczna zastęp OSP usunął plamę płynów silnikowych z jezdni powstałą po kolizji dwóch pojazdów osobowych. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Awarie energetyczne, uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej:

Dnia 3.12.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o uszkodzonym słupie energetycznym w Mińsku Mazowieckim, ul. Topolowa. Zgłoszenie zostało przekazane do Pogotowia Energetycznego.

Inne:

Dnia 3.12.2020 r. w Sulejówek, ul. Czynu Społecznego zastęp OSP brał udział w usunięciu powalonego słupa telefonicznego z drogi. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Straż Miejska.

Pożary:

Dnia 2.12.2020 r. w miejscowości Sokóle, gmina Stanisławów doszło do pożaru gałęzi w lesie. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 2.12.2020 r. w miejscowości Piotrowina, gmina Kałuszyn, na drodze krajowej nr 2 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które zostały zabrane przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali. Ponadto w działaniach udział brała Policja, dwa zastępy PSP, trzy zastępy OSP oraz służba drogowa GDDKiA. Podczas prowadzonych działaniach ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Na terenie powiatu odnotowano 4 kolizje drogowe.

Alarmy bombowe, akty terrorystyczne:

Dnia 2.12.2020 r. Zespół Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej w Ignacowie otrzymał wiadomość e-mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku szkoły. Po sprawdzeniu obiektu przez pirotechnika zagrożenia nie stwierdzono. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP, zastęp OSP oraz Policja.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 2.12.2020 r. w miejscowości Barcząca, ul. Mazowiecka, gmina Mińsk Mazowiecki zastęp PSP i zastęp OSP usunęły plamę płynów silnikowych z jezdni.

Pożary:

Dnia 30.11.2020 r. w miejscowości Swoboda, gmina Siennica doszło do pożaru barakowozu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz pięć zastępów OSP. W wyniku pożaru spaleniu uległo wnętrze wraz z wyposażeniem barakowozu.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano dwie kolizje drogowe.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 30.11.2020 r. w miejscowości Wielgolas, gmina Latowicz, na drodze wojewódzkiej nr 802 dwa zastępy OSP usunęły plamę płynów silnikowych z jezdni.

Pożary:

Dnia 27.11.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Miodowa doszło do pożaru drzwi wejściowych do lokalu mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy PSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 27.11.2020 r w miejscowości Stanisławów, ul. Cmentarna doszło do pożaru śmieci w metalowym kontenerze. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano 10 kolizji drogowych.

Zagrożenia związane z warunkami pogodowymi:

Dnia 28.11.2020 r. w miejscowości Ładzyń, ul. Słoneczna, gmina Stanisławów zastęp OSP usunął drzewo niebezpiecznie pochylone na drogą.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 28.11.2020 r. w miejscowości Latowicz, ul. Świętego Ducha trzy zastępy OSP usunęły plamę oleju silnikowego z jezdni.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 29.11.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki zastęp PSP uwolnił ptaka zaplątanego w siatkę ochronną na drzewie.

Dnia 30.11.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Podskwarne, gmina Cegłów. O konieczności utylizacji poinformowano zarządcę drogi.

Inne:

Dnia 28.11.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Piękna zastęp PSP brał udział w otwarciu drzwi do mieszkania w bloku w którym znajdowała się osoba potrzebująca pomocy medycznej. Ponadto w działaniach udział brał zastęp Zespół Ratownictwa Medycznego.

Dnia 29.11.2020 r. w miejscowości Nowe Osiny, ul. Działkowa, gmina Mińsk Mazowiecki doszło do potrucia tlenkiem węgla jednej osoby. Poszkodowana została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Ponadto w działaniach udział brał zastęp PSP i zastęp OSP.

Pożary:

Dnia 26.11.2020 r. w miejscowości Dobre doszło do pożaru śmieci w kontenerze na cmentarzu. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 26.11.2020 r. w miejscowości Zagórze, gm. Halinów doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

 

Inne:

Dnia 26.11.2020 r. w miejscowości Siennica, ul. Akacjowa zastęp PSP i zastęp OSP zabezpieczały lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dnia 26.11.2020 r. w miejscowości Ładzyń, gmina Stanisławów zastęp OSP usunął drzewo nagryzione przez bobry i stwarzające powaleniem na drogę.