Pożary:

Dnia 23.01.2020 r. w Sulejówku, ul. Wiosenna doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległo poddasze budynku. Pożar został ugaszony przez cztery zastępy PSP oraz sześć zastępów OSP. Ponadto
w działaniach udział brała Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Dnia 24.01.2020 r. w miejscowości Chełst, gmina Siennica doszło do pożaru budynku stodoły. W wyniku pożaru spaleniu uległ ww. budynek. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP i osiem zastępów OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano 3 kolizje drogowych.

Pożary:

Dnia 22.01.2020 r. w miejscowości Kałuszyn, ul. 1 Maja doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. W wyniku pożaru śmierć poniosła jedna osoba przebywająca w budynku. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano dziewięć kolizji drogowych.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 22.01.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym psie w miejscowości Arynów, gmina Mińsk Mazowiecki przy drodze krajowej nr 50. O konieczności utylizacji poinformowano zarządcę drogi.                                                                                          

Dnia 22.01.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Nowe Osiny, ul. Jesionowa, gmina Mińsk Mazowiecki. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.           

Dnia 22.01.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o dwóch padłych sarnach w miejscowości Żuków, gmina Mińsk Mazowiecki. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:  

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 21.01.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym lisie w miejscowości Żuków, gmina Mińsk Mazowiecki. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.                     

Inne:

Dnia 21.01.2020 r. w miejscowości Gójszcz, gmina Mrozy zastęp OSP usunął powalone drzewo z drogi.

Pożary:

Dnia 20.01.2020 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Kościelna doszło do pożaru budynku mieszkalnego. W wyniku pożaru spaleniu uległa część więźby dachowej a zniszczeniu uległo porycie dachu. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Na miejscu zdarzenia był również Wójt Gminy Dębe Wielkie oraz Pogotowie Energetyczne.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 20.01.2020 r. w miejscowości Dobre, ul. Rynek doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Poszkodowanego mężczyznę Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 7 kolizji drogowych.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 20.01.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym dziku w miejscowości Kąty Goździejewskie I, gmina Dębe Wielkie. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii. 

Pożary:

Dnia 17.01.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. 1 Maja doszło do pożaru kosza na śmieci. Pożar został ugaszony przez zastęp PSP.

Dnia 17.01.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Szpitalna w szpitalu powiatowym na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym doszło do pożaru materaca podpalonego przez pacjenta. Pożar został ugaszony przez pracowników szpitala oraz zastęp PSP.

Dnia 18.01.2020 r. w miejscowości Kąty Goździejewskie, gmina Dębe Wielkie doszło do pożaru porzuconego w lesie samochodu. Pojazd uległ całkowitemu spaleniu. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Dnia 19.01.2020 r. w miejscowości Żaków, gmina Siennica, na drodze wojewódzkiej nr 802 samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu, którego Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, trzy zastępy OSP oraz Policja. Podczas prowadzenia działań ratowniczych i dochodzeniowych ruch na drodze był całkowicie zablokowany, Policja wyznaczyła objazdy dla kierowców.

Dnia 19.01.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawskie Przedmieście doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku zderzenia się pojazdów poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach udział brała Policja, zastęp PSP i zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 9 kolizji drogowych.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 19.01.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłej sarnie w miejscowości Brzeziny, gmina Halinów. O konieczności utylizacji poinformowano samorząd.

 

Inne:

Dnia 18.01.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Kościuszki zastęp PSP uwolnił ptaka zaplątanego w siatkę ochronną na drzewie.