Pożary:

Dnia 28.05.2020 r. w miejscowości Długa Szlachecka, gm. Halinów doszło do pożaru trawy na nieużytkach rolnych. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 28.05.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannym psie w miejscowości Nowa Pogorzel ul. Pałacowa, gm. Siennica. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Inne:

Dnia 28.05.2020 r. w miejscowości Wity, gm. Kałuszyn zastęp OSP zabezpieczył lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dnia 28.05.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o gruzie i gałęziach na drodze powiatowej między miejscowościami Kiczki i Waliska. Zgłoszenie zostało przekazane do zarządcy drogi.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:  

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

Utrudnienia w komunikacji drogowej, uszkodzenia infrastruktury drogowej:

Dnia 25.05.2020r. w miejscowości Sulejówek, ul. Orzeszkowej zastęp OSP usunął z drogi szutrowej plamę oleju hydraulicznego. Miejsce zdarzenia zabezpieczała policja.

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 25.05.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannej sarnie w miejscowości Leonów, gmina Kałuszyn. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Pożary

W dniach 22.05-25.05.2020 r. na terenie powiatu mińskiego doszło do dwóch pożarów trawy na nieużytkach, trzech pożarów poszycia leśnego oraz dwóch pożarów śmieci. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP.

Dnia 24.05.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Tartaczna doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy PSP, cztery zastępy OSP, Policja i ZRM.

Dnia 24.05.2020 r. w miejscowości Lipiny (gmina Mrozy) doszło do pożaru drewnianego budynku mieszkalnego – pustostanu. W wyniku pożaru budynek uległ całkowitemu spaleniu. W działaniach ratowniczych uczestniczyło dziewięć zastępów OSP, zastęp PSP oraz Policja.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:  

Na terenie powiatu odnotowano 11 kolizji drogowych.

 

Zdarzenia z udziałem zwierząt:

Dnia 23.05.2020 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o rannym jelonku w miejscowości Hipolitów, ul. Hipolitowska, gmina Halinów. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

 

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:  

Na terenie powiatu odnotowano jedną kolizję drogową.

Inne:

Od dnia 18.05 do dnia 21.05.2020 r. na terenie leśnym w miejscowości Ruda, gmina Dębe Wielkie prowadzone były działania Patrolu Saperskiego w związku ze znalezieniem niewybuchów z czasów II Wojny Światowej. Niewybuchy zostały zabrane przez Patrol Saperski. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja i Straż Pożarna (zastępy PSP i zastępy OSP). Ponadto w działaniach udział brała Straż Leśna oraz Wójt Gminy Dębe Wielkie. PCZK o zdarzeniu informowało WCZK.

Wypadki komunikacyjne i kolizje drogowe:  

Na terenie powiatu odnotowano sześć kolizji drogowych.