Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mińsku Mazowieckim informuje, że w związku z awarią kolektora odprowadzającego ścieki z części Warszawy do oczyszczalni ścieków „Czajka” do rzeki Wisły przedostała się duża ilość ścieków, co może wpływać na jakość wody w Wiśle.

Ujęcia wody pitnej dla Warszawy są bezpieczne i pod stałym wzmożonym nadzorem sanitarnym
Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie.

W związku z zaistniałą sytuacją, mając na uwadze zdrowie i życie ludzi, w najbliższym czasie na terenie powiatów województwa mazowieckiego, przez które poniżej miejsca wystąpienia awarii przepływa Wisła, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zlecił powiatowym inspektorom sanitarnym podjęcie stosownych działań mających na celu monitorowanie bezpieczeństwa wody przeznaczonej do spożycia.