Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 01.04.2020 r.

• Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 264 / (18)
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba):  24/(4)
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 3 /(1)
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 7/ (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 / (1)
  • liczba zgonów powiązanych z COVID-19: 0

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa:

0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego:

+48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

Dnia 31.03.2020 r. na terenie powiatu mińskiego doszło do trzech pożarów traw na nieużytkach rolnych. Pożary zostały ugaszone przez zastępy PSP i OSP.

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Dnia 31.03.2020 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska zastęp PSP usunął plamę płynów silnikowych z drogi krajowej nr 92.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 31.03.2020 r.

• Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 257 / (42)
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba):  25/(6)
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 2 /(2)
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 7/ (2)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 / (1)

+48 22 523 88 80.

Dnia 30.03.2020 r. na terenie powiatu odnotowano dwa pożary traw na nieużytkach rolnych. Pożary zostały ugaszone przez zastępy OSP.

Na terenie powiatu odnotowano jedną kolizję drogową.

Dnia 30.03.2020 r. w Sulejówku, ul. Sobieskiego podczas prowadzenia prac ziemnych doszło do uszkodzenia rury gazowej. W działaniach udział brał udział dwa zastępy PSP oraz zastęp OSP. Awaria została usunięta przez Pogotowie Gazowe.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 30.03.2020 r.

• Łączna liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową / (ostatnia doba): 276 / (32)
  • Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba):  43/(1)
  • Łączna liczba osób aktualnie hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1 /(0)
  • Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / (ostatnia doba): 5/ (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 0 / (0)

+48 22 523 88 80.

W dniach 27.03.2020 r. – 30.03.2020 r. na terenie powiatu doszło do 14 pożarów traw na nieużytkach rolnych. Pożary zostały ugaszone przez zastępy PSP oraz OSP.

W dniach 27.03.2020 r. – 30.03.2020 r. na terenie powiatu doszło do 4 pożarów poszycia leśnego. Pożary zostały ugaszone przez zastępy PSP oraz OSP.

Dnia 27.03.2020 r. w miejscowości Dębe Wielkie, ul. Warszawska na parkingu doszło do pożaru samochodu osobowego. W wyniku pożaru spaleniu uległ przód samochodu. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 29.03.2020 r. w miejscowości Krzewina, gmina Halinów doszło do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano 8 kolizji drogowych.

Dnia 26.03.2020 r. Komenda Powiatowa Policji odnotowała jedno naruszenie kwarantanny domowej. Naruszenie miało miejsce na terenie Mińska Mazowieckiego.

Dnia 29.03.2020 r. zamknięto Komisariat Policji w Sulejówku z powodu objęcia kwarantanną. Jeden z funkcjonariuszy Policji miał bezpośredni kontakt z osobą, u której stwierdzono koronawirusa.