Na terenie powiatu odnotowano siedem kolizji drogowych.

Dnia 16.07.2019 r. w miejscowości Stanisławów, na drodze krajowej nr 50 w wyniku kolizji czterech pojazdów wystąpiły utrudnienia w ruchu. PCZK o zdarzeniu poinformowało zarządcę drogi. Brak osób poszkodowanych.

Dnia 16.07.2019 r. w gospodarstwie znajdującym się w miejscowości Mienia, gmina Cegłów stwierdzono obecność materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASFV). W gospodarstwie liczącym 3347 sztuk świń wdrożone zostały procedury związane z likwidacją ogniska ASF. W działaniach na miejscu zdarzenia udział biorą pracownicy Wojewódzkiego i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, przedstawiciele Urzędu Gminy Cegłów, jednostki OSP z terenu gminy Cegłów oraz funkcjonariusze Policji.

KOMUNIKAT

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje o wykryciu drugiego ogniska afrykańskiego pomoru świń od początku wystąpienia choroby (pierwszego w 2019 r.) na terenie powiatu mińskiego.

Dnia 16 lipca 2019 r. drogą poczty elektronicznej otrzymano sprawozdania z badań wykonanych w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach nr P/19/32880, P/19/32881, P/19/32889 dotyczące próbek pobranych od świń w gospodarstwie zlokalizowanym w miejscowości Mienia , w gminie Cegłów, powiat miński - na obszarze objętym ograniczeniami (czerwonym) - określonym w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE.
W badanych próbkach stwierdzono obecność materiału genetycznego wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASFV). W gospodarstwie wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

17 lipca 2019 r. w godz. 10.30-13.30 na  terenie  miasta   Mińsk  Mazowiecki  zostanie  przeprowadzony  przegląd  gwarancyjny   systemu  ostrzegania  i  alarmowania  ludności, podczas  którego  będą  nadawane  sygnały  alarmowe  i  komunikaty  głosowe.

Za nieudogodnienia przepraszamy.

Dnia 15.07.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Toruńska doszło do pożaru śmieci na posesji. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 15.07.2019 r. w miejscowości Grzebowilk, ul. Kolejowa, gmina Siennica doszło do pożaru trawy na nieużytkach przy torach kolejowych. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano trzy kolizje drogowe.

Dnia 15.07.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o padłym dziku na drodze wojewódzkiej nr 637 w miejscowości Michałów, gm. Halinów. Zgłoszenie zostało przekazane do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii oraz zarządcy drogi.

Dnia 15.07.2019 r. w Mińsku Mazowieckim, ul. Warszawska zastęp PSP wypompował wodę z zalanego pomieszczenia budynku handlowo-usługowego. Zalanie pomieszczenia uległo na skutek pęknięcia rury.

Dnia 15.07.2019 r. w Sulejówku, ul. Plac Czarnieckiego zastęp PSP i zastęp OSP brały udział w otwarciu drzwi do budynku. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Dnia 12.07.2019 r. w miejscowości Oleksianka, gmina Latowicz doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy OSP.

Dnia 13.07.2019 r. w miejscowości Budy Wielgoleskie, gmina Latowicz doszło do pożaru w budynku remizy OSP. W wyniku zdarzenia lekkiemu poparzeniu dłoni uległo pięć osób. W działaniach na miejscu zdarzenia udział brał zastęp PSP, dwa zastępy OSP, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Dnia 14.07.2019 r. w miejscowości Długa Szlachecka, ul. Żelazna, gm. Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 14.07.2019 r. w miejscowości Dłużka, gm. Mińsk Mazowiecki doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, którą Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. Na miejscu zdarzenia był ponadto zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano 13 kolizji drogowych.

Dnia 13.06.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o bezpańskim psie w Mińsku Mazowieckim, ul. Łupińskiego. Zgłoszenie zostało przekazane do właściwego samorządu.

Na terenie powiatu odnotowano cztery kolizje drogowe.

Dnia 10.07.2019 r. w Sulejówku, ul. Kombatantów doszło do pożaru śmieci w pniu drzewa. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 10.07.2019 r. w miejscowości Grabniak, gmina Dobre doszło do pożaru sterty gałęzi. Pożar został ugaszony przez trzy zastępy OSP.

Dnia 10.07.2019 r. w miejscowości Arynów, gmina Mińsk Mazowiecki, na drodze krajowej nr 50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby, które Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala. W działaniach ratowniczych brał również zastęp PSP, dwa zastępy OSP oraz Policja. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego poinformowało GDDKiA i WCZK.

Na terenie powiatu odnotowano dziesięć kolizji drogowych.

Dnia 10.07.2019 r. PCZK otrzymał zgłoszenie o zerwanej linii telefonicznej w miejscowości Królewskie Brzeziny, gmina Halinów przez odłamany konar drzewa. Zgłoszenie zostało przekazane do operatora telefonicznego. Konar drzewa z drogi został usunięty przez zastęp OSP.

Na terenie powiatu odnotowano dwanaście kolizji drogowych.

Dnia 9.07.2019 r. PCZK otrzymało zgłoszenie o martwym gołębiu w Mińsku Mazowieckim, ul. Asnyka. Zgłoszenie zostało przekazane do samorządu.

Dnia 8.07.2019 r. w miejscowości Nowy Zglechów, gmina Siennica doszło do pożaru drewnianego budynku gospodarczego. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ cały budynek. Pożar został ugaszony przez cztery zastępy OSP.

Dnia 8.07.2019 r. w miejscowości Chobot, gmina Halinów doszło do pożaru poszycia leśnego. Pożar został ugaszony przez zastęp OSP.

Dnia 8.07.2019 r. w miejscowości Latowicz, ul. Siedlecka doszło do pożaru budynku produkcyjno-magazynowego o wymiarach 66x12x6 m. W działaniach gaśniczych brało udział sześć zastępów PSP (13 strażaków) oraz trzynaście zastępów OSP (60 strażaków). Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja.

Na terenie powiatu odnotowano pięć kolizji drogowych.